Praca w Norwegii najpopularniejsza zaraz po Niemczech!

Zdecydowanie Norwegia to dla nas doskonały kraj do pracy w obecnych czasach. W Unii Europejskiej nie jest już tak kolorowo jak dawniej i niestety w typowych krajach jak Wielka Brytania czy Niemcy nie jest łatwo znaleźć pracę. Co gorsza społeczeństwa tych krajów przestają powoli nas tolerować, gdyż masowo zabieramy pracę oraz oczywiście zaniżamy wynagrodzenia. Polak będzie pracował dwa razy ciężej i za niższą stawkę, gdyż dla nas i tak jest to opłacalny układ. Jeśli chcesz znaleźć naprawdę dobrą pracę zagranicą to warto zainteresować się Norwegią.

W Norwegii potrzebują wielu specjalistów

Praca w norwegiiNorwegowie bardzo chętnie przyjmują nie tylko do fizycznych prac tymczasowych, ale także specjalistów. Jeśli chodzi o prace tymczasowe to są to głównie te związane z rolnictwem, hotelarstwem oraz opieką w szpitalach i domach pomocy społecznej. Norwegowie bardzo sobie jednak cenią pracę naszych specjalistów. Do pracy tymczasowej jako specjalista aż przez 6 miesięcy nie potrzebujesz pozwolenia, a więc naprawdę jest to kusząca oferta.

Norwegia jest jednym z bardziej korzystnych krajów jeśli chodzi o wyjazdy do pracy za granicą Polaków – Norwegia jest drugim krajem zaraz po Niemczech – który jest wybieranym do emigracji zarobkowej przez Polaków.

Norwegia jednak jest krajem jedynym w swoim rodzaju – otóż Norwegia po pierwsze nie przynależy do Unii Europejskiej, a więc obowiązują tu jednak zupełnie inne zasady niż w pozostałych krajach Europy. Mimo że Norwegia nie jest w Unii Europejskiej, to możemy tam jechać także bez paszportu.

Ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Norwegia nie jest w Unii Europejskiej! Otóż jest to bardzo bogaty kraj, przez co jest to dla Norwgów po prostu nieopłacalne, aby być w Unii Europejskiej. Norwegia po prostu musiałaby zasilać budżet Unii Europejskiej dużo większymi kwotami, niz sama mogłaby otrzymać z Unii Europejskiej, stąd jest to po prostu nieopłacalny układ dla Norwegów i nie zgadzają się na przystąpienie i wstąpienie do Unii Europejskiej.

Zaintersowany pracą w Norwegii? Zobacz na jakie oferty pracy w Norwegii możesz liczyć – sprawdź aktualne ogłoszenia pracy na owi.pl – http://praca.owi.pl/za-granica/w-europie/w-norwegii